fbpx

Мастопатія – наш недруг!

Мастопатія – наш недруг!

Досить давно красиві жіночі груди привертають не тільки чоловічу, а й жіночу увагу. Однак сьогодні, не лише краса є головною запорукою успіху, а й здоров’я. Мати гарну зовнішність та бути здоровою – ось про що мріє кожна сучасна жінка. Саме з цієї причини лікарі гінекологи та лікар мамолог медичного центру «Авіценна медікал» постійно говорять про важливість профілактичних оглядів кожні півроку.

Найбільш поширеним захворюванням молочних залоз є мастопатія. Більше 70% жінок різного віку сьогодні стикаються з цим неприємним діагнозом. Лікар мамолог медичного центру «Авіценна медикал» Ромасюнь Святослав Петрович дав відповідь на всі запитання, що хвилюють: що таке мастопатія? Коли потрібно йти до лікаря? Які дослідження необхідно пройти та які аналізи здавати? Що робити, щоби не турбувало?

Мастопатія (дисгормональна гіперплазія молочних залоз) – це захворювання, яке характеризується порушенням співвідношення трьох компонентів тканин молочної залози – сполучної, залізистої та жирової, що супроводжується різними проліферативними змінами. Робота молочних залоз безпосередньо пов’язана з роботою репродуктивних органів – матка, яєчники і процесами, що відбуваються в них. Найбільше впливають яєчники – вони продукують такі гормони як естрогени, прогестерони, андрогени. Будь-який збій у роботі ендокринних органів може спричинити виникнення мастопатії. Причин виникнення мастопатії насправді багато – від нервового стресу до дисфункції яєчників.

Класифікація захворювання

Мастопатії класифікують на дифузну та вузлову. Фіброаденома – це доброякісна пухлина молочної залози, яка проявляється наявністю щільного округлого утворення. Переважна більшість випадків має сприятливий прогноз. Фіброаденоми молочної залози також мають різновиди. Наприклад, листоподібна, яка є досить агресивною. У дуже стислі терміни вона може трансформуватися в саркому. Медичний центр “Авіценна медикал” надає можливість хірургічного видалення фіброаденом молочної залози. При цьому жінці не потрібно лягати в стаціонар, операції такого типу проводяться під місцевою анестезією і відразу після висічення освіти може вирушити додому. Після видалення такого утворення залишається невеликий внутрішньошкірний косметичний шов, який малопомітний або взагалі не помітний, форма грудей не змінюється, також на подальшу лактацію і вигодовування така операція не впливає.

Причини мастопатії

 1. Гормональні зміни: Зміни рівня гормонів в організмі, особливо естрогену та прогестерону, можуть впливати на стан молочних залоз.

 2. Стрес і напруга: Психологічні фактори, такі як стрес та депресія, можуть впливати на здоров’я молочних залоз.

 3. Порушення менструального циклу: Нерегулярні цикли місячних та інші порушення в роботі яєчників можуть бути пов’язані з мастопатією.

Симптоми мастопатії

 1. Хвороба грудей: Одним з основних симптомів мастопатії є хворобливість молочних залоз, особливо перед місячними.

 2. Ущільнення та кісти: Можуть утворюватися ущільнення та кісти у тканинах грудей, які часто можна виявити самостійно.

 3. Зміни в секреції: Виділення із соска, кров’яні або прозорі, можуть бути ознакою порушень.

Діагностика та лікування мастопатії

 1. Мамографія та УЗД: Ці методи допомагають виявити структурні зміни та виключити злоякісні утворення.

 2. Гормональна терапія: Застосування гормональних препаратів може допомогти відновити баланс гормонів та зменшити симптоми.

 3. Зміни у способі життя: Здорове харчування, регулярна фізична активність та управління стресом можуть знизити прояв симптомів.

Завдання мамолога під час прийому – це вчасно виявити вогнище , потенційно небезпечний у плані трансформації у злоякісну освіту та призначити лікування, якщо є больовий синдром або дискомфорт. Самообстеження – є одним з найважливіших етапів. При виявленні хворобливості, дискомфорту необхідно відразу звернутися до лікаря мамолога. Відвідувати лікаря мамолога найкраще в першій половині менструального циклу (перші 10 днів після закінчення менструальних виділень) так, як молочна залоза в цьому періоді перебувати у фізіологічному спокої і максимально доступна до пальпації. Під час консультативного прийому лікар мамолог проводить огляд і, при необхідності (за наявності дифузної зміни), здійснює біопсію молочної залози (біологічний матеріал для цитологічного та гістологічного дослідження), призначає УЗД молочних залоз, мамографію. За результатами відповіді лікар мамолог може призначити максимально правильне і коректне індивідуальне лікування.

Лікування може бути як медикаментозне, так і хірургічне. У разі потреби хірургічного лікування медичний центр «Авіценна медикал» надає повний спектр хірургічного лікування доброякісних утворень молочних залоз, включаючи післяопераційне спостереження.

Профілактика мастопатії

 1. Регулярні обстеження: Жінки після 20 років рекомендується регулярно проходити обстеження у гінеколога та мамолога.

 2. Здоровий образ життя: Правильне харчування, фізична активність та управління стресом сприяють загальному здоров’ю.

 3. Самопальпація грудей: Регулярне самостійне обстеження грудей допоможе виявити зміни в ранній стадії.

Висновок – Бережіть своє здоров’я!

Мастопатія – це стан, з яким можна успішно справлятися при своєчасному зверненні до лікаря та правильного підходу до лікування. Дбайте про своє здоров’я, адже регулярні обстеження та здоровий спосіб життя – це запорука довголіття та комфортного життя.