fbpx

Що таке ендокринологія?

Що таке ендокринологія?

Ендокринологія є медичною спеціальністю, яка зосереджена на лікуванні захворювань ендокринної системи, спричинених збоями у гормонах, що виробляються ендокринними залозами. До ендокринних залоз відносяться гіпофіз, щитовидна залоза, підшлункова залоза, надниркові залози, яєчники та яєчка, і більшість ендокринних захворювань носять довгостроковий або хронічний характер. Гормони також контролюють те, як організм реагує на довкілля, та допомагають забезпечувати достатню енергію для різних функцій. Что лечит Эндокринолог? | AvicennaЕндокринопатія або ендокриноз є термінами, що використовуються для виявлення та лікування захворювань ендокринної системи. Ці стани часто називають гормональним дисбалансом. Діагностика захворювань ендокринної системи часто включає оцінку різних симптомів та вимагає знання клінічної хімії та біохімії. Використовуються також лабораторні випробування, включаючи діагностичну візуалізацію. Лікування цих захворювань часто потребує багато часу і може включати комплексне лікування пацієнта та спостереження за змінами на клітинному чи молекулярному рівні. Не варто забувати, що також існує низка розладів, які можуть мати ще й інше походження, наприклад безпліддя, і можуть потребувати більш глибокого розуміння медицини з боку ендокринолога для роботи у співпраці з іншим фахівцем (гінекологом у випадках безплідності). Експерти з ендокринології Авіценни практикують комплексний підхід до лікування діабету, захворювань щитовидної залози, гіпофізу та захворювань надниркових залоз.

Чим займаються ендокринологи?

Эндокринология - лечение эндокринологических заболеваний Ендокринологи спеціалізуються на лікуванні розладів ендокринної системи, органи якої виробляють гормони у вашому тілі. Ендокринологи мають кваліфікацію для діагностики та лікування таких захворювань, як діабет, захворювання щитовидної залози, безпліддя, проблеми росту, порушення обміну речовин, остеопороз, деякі види раку, а також порушення в гормоноутворюючих надниркових залозах та гіпофізах. Розлади та хвороби, які виникають в інших системах організму, також можуть спричинити збої у вашій ендокринній системі. Коли проблеми в інших системах або частинах тіла впливають на вашу ендокринну систему, ендокринолог буде працювати в тандемі з вашим лікарем або іншими фахівцями, щоб скласти план лікування.

Цукровий діабет

Це одне із найпоширеніших захворювань, що спостерігаються ендокринологами. Це відбувається через недостатню кількість гормону інсуліну, що секретується підшлунковою залозою, що призводить до надлишку цукру в крові, який пошкоджує різні органи. Ендокринологи лікують діабет за допомогою дієти та препаратів, що знижують рівень цукру в крові, включаючи інсулін. Вони також тісно співпрацюють з пацієнтами, щоб контролювати рівень цукру в крові та стежити за ними, щоб вони могли запобігти більш серйозним проблемам зі здоров’ям.

Захворювання щитовидної залози

Це може бути гіперактивна щитовидна залоза, що викликає гіпертиреоз, або недостатньо продуктивна щитовидна залоза, яка спричиняє гіпотиреоз. Ендокринологи лікують пацієнтів, досягаючи гормонального балансу шляхом заміни або блокування гормонів щитовидної залози в залежності від того, чи є гіпо або гіпертиреоз.

Спеціалізація по діабету

Ті, хто навчається подальшої спеціалізації в галузі діабету, потребують досвіду в галузі офтальмології, кровоносних судин та нирок, що також пов’язано з діабетом. Необхідна спеціальна підготовка щодо ведення вагітних жінок, дітей та підлітків з цукровим діабетом та догляду за хворими на діабет, який переніс операцію. Ендокринологи повинні виявляти та лікувати ожиріння та нервову анорексію, ліпідні порушення, метаболічні захворювання кісток та порушення кальцію. Зростає кількість тестів та нових терапевтичних процедур. Таким чином, ендокринолог часто відводиться важлива роль у визначенні найбільш ефективної та економічної стратегії їх використання у догляді за хворими. Для практикуючого ендокринолога лабораторний вимір рівня гормонів, що виробляються, має вирішальне значення, тому навчання має включати практичний досвід роботи в ендокринній лабораторії. Ендокринолог має доступ до новітніх методів аналізу гормонів.

Міждисциплінарне навчання

Під час підготовки ендокринологів необхідно мати знання у кількох областях відразу. До них відносяться:
  • Порушення зростання
  • Репродуктивна ендокринологія у співпраці з гінекологами, для розвитку розуміння ендокринних основ безпліддя з використанням гонадотропної стимуляційної терапії та допоміжної репродукції
  • Хірургічна ендокринологія для оперативного лікування пухлин гіпофіза, щитовидної залози, надниркових залоз
  • З радіологами, радіотерапевтами та фахівцями з ядерної медицини для діагностичного та терапевтичного використання та методів візуалізації, що мають відношення до ендокринології, таких як ультразвук
  • З онкологами щодо раку ендокринної системи