fbpx

Сучасна реальність така, що рак груди стоїть на першому місці в онкології за кількістю захворювань та смертності. Але є і позитивний момент – ця хвороба добре піддається лікуванню на ранніх стадіях захворювання і відсоток виживання дуже високий. На першій стадії буває достатньо гормональної терапії для зупинки розростання ракових клітин аж до повного лікування жінки від раку молочної залози.

 

Рак молочної залози залишається однією з найпоширеніших форм раку серед жінок у всьому світі. Однак, з розвитком сучасної медицини, з’являється все більше методів для раннього та точного виявлення та успішного лікування цієї хвороби. Одним з найефективніших і широковикористовуваних методів діагностики раку молочної залози і є мамографія у медичному центрі «АВІЦЕННА МЕДІКАЛ».

Але, повторимося, все це можливо тільки за умови ранньої діагностики та виявлення хвороби. Найефективнішим методом є рентген мамографія – рентгенівське обстеження молочних залоз. Ця процедура дозволяє виявити рак на ранніх стадіях, навіть якщо мануальний і візуальний огляд не виявив симптоми хвороби.

Мамографія – це діагностичний метод дослідження захворювань молочних залоз, який виконується за допомогою спеціального рентгенобладнання Мамографу. Даний метод дослідження у медичному центрі “АВІЦЕННА МЕДІКАЛ” виконується в амбулаторних умовах.  Він використовується для виявлення ознак доброякісних або злоякісних новоутворень молочної залози на ранніх стадіях.

Мамографія в медичному центрі “АВІЦЕННА МЕДІКАЛ” – це точний та найбільш ефективний метод дослідження захворювань молочних та грудних залоз ( у чоловіків ), інформативність якого складає більш ніж 90 %. Основна мета мамографії полягає у виявленні пухлин, що можуть бути злоякісними, в тому числі тих, які ще не виявлені при клінічному обстеженні, мати маленький розмір та не виявлятись під час пальпаторного обстеження. Виконується така процедура шляхом прицільного рентгенівського знімку у двох проекціях кожної молочної або грудної залози, що дозволяє отримати зображення внутрішніх структур грудної залози. Такі зображення дозволяють лікарю-рентгенологу виявляти навіть найменші зміни, що можуть свідчити про наявність патології. Такий метод дослідження не є інвазивним.

Багато хто плутає мамографію з УЗД, оскільки процедура цих обстежень схожа, але відмінності в тому, що УЗД робить знімок грудної клітки, а мамограф – тільки молочних залоз. Процедура досить проста та швидка:

 • молочна залоза укладається на спеціальну пластину;
 • зверху злегка притискається другою пластиною;
 • робиться знімок залоз у кількох проекціях.

Визнаємо відразу той факт, що цей процес доставляє невеликий дискомфорт – пластини повинні трохи стиснути молочні залози для кращого знімка. Але, ця процедура займає не більше 5 хвилин і не ушкоджує грудей, не залишає синців або садна. Ціна на неї доступна для Миколаєва.

Мамографія дозволяє діагностувати не тільки злоякісні утворення, а й умовно звані «доброякісними» пухлинами – вони добре піддаються медикаментозному лікуванню без застосування радикальних методів. До таких хвороб належать:

 • мастопатія всіх видів;
 • кісти молочних залоз;
 • фіброаденоми;
 • кальцинати.

Лікар-рентгенолог проводить огляд знімків та детальний опис усіх новоутворень – розмір та локалізацію, доброякісність або злоякісність, наявність кіст, фіброаденом або кальцинатів. Також, за наявності попередніх знімків, лікар-рентгенолог аналізує динаміку змін, порівнюючи попередні із щойновиконаними. У разі виявлення будь-яких аномалій або підозрілих змін, може бути рекомендоване проведення додаткових обстежень, таких як ультразвукове дослідження або біопсія молочної залози.

Проведення мамографії є безболісним процедурою, але може бути трохи неприємним через стискання молочної залози між двома пластинами мамографу. Проте це стискання дозволяє отримати кращі зображення, зменшуючи можливість змішування зображень тканин молочної залози та забезпечуючи більш точну діагностику.

Мамографія може проводитися у двох форматах: це цифрова мамографія та аналогова мамографія. Цифрова мамографія у медичному центрі «АВІЦЕННА МЕДІКАЛ» – це сучасний метод, який дозволяє отримувати високоякісні зображення з меншою дозою опромінення та можливістю обробки та збереження отриманих зображень на комп’ютері. Аналогова мамографія, незважаючи на свою меншу популярність у зв’язку з трохи меншою якістю зображення, все ще залишається ефективним методом діагностики захворювань молочних залоз.

Важливо зазначити, що мамографія не є ідеальним методом скринінгу для виявлення доброякісних новоутворень, тому інколи може давати помилкові результати. У деяких випадках може знадобитися додаткове обстеження, таке як ультразвукове дослідження молочних залоз у медичному центрі «АВІЦЕННА МЕДІКАЛ»  чи магнітно-резонансна томографія (МРТ) молочних залоз. Також, НЕ всі пухлини, виявлені за допомогою мамографії, є раком, і лише після додаткових обстежень лікар мамолог може встановити остаточний діагноз.

Вартість мамографії у Медичному центрі «Авіценна Медикал» міста Миколаїв доступна пацієнтам будь-яких доходів – наші фахівці рекомендують не спокушати долю, а звернутися до нас. І давайте запам’ятаємо, що вчасно виявлена хвороба може врятувати ваше життя.

У жінок проблеми з молочною залозою можуть виникати при досягненні нею сорока років. Для своєчасного виявлення недуги та призначення ефективного лікування потрібно пройти повноцінне обстеження на спеціальному обладнанні.

Якісна мамографія виконується в медичному центрі «Авіценна Медікал» на сучасному мамографі  MAMMOMAT 3000 Nova (ТМ Siemens). Це дозволяє на початковій стадії визначити онкологічні та інші види захворювань молочної залози. Принцип дії приладу полягає у просвічуванні м’яких тканин малими дозами рентгенівського випромінювання, після процедури лікар отримує знімок, який дозволяє встановити точний діагноз.

Переваги процедури

Проведення даного обстеження в нашій клініці дозволяє отримати не тільки повноцінні результати, а й грамотну консультацію фахівця, який призначить ефективне лікування.

Діагностика за допомогою мамографа має ряд значних переваг. Основними вважаються:

 • Процедура безболісна.
 • Незначне променеве навантаження. опромінення не піддаються органи, розташовані поруч із грудьми.
 • Висока інформативність результатів.
 • Можливість обстежити ділянки молочної залози, які не доступні для пальпування.
 • Достатньо висока ймовірність виявлення крихітних новоутворень, доступ до яких обмежений молочними протоками.

Мамографія використовується як скринінговий метод для жінок без скарг на стан молочних залоз, а також для діагностики підозр на рак молочної залози після виявлення змін у самопальпації або при виникненні інших симптомів. Обов’язковим є проведення рентгенмамографії обох молочних залоз, особливо при наявності симптомів захворювання лише однієї молочної залози.

При досягненні пацієнтами сорокарічного віку мамолог рекомендує жінкам у Миколаєві та інших містах України обстежуватися регулярно (не рідше одного разу на рік). Це дозволить уникнути появи ракових пухлин, які досить часто з’являються в молочній залозі через травми грудей, гормональні збої, що відбуваються в організмі, інші причини.

Коли потрібно відвідати мамолога?

Щорічно в усьому світі реєструється велика кількість пацієнток, у яких було виявлено онкологічне захворювання молочної залози. Даний діагноз призводить до тривалого лікування, хірургічного втручання, але якщо захворювання виявляється надто пізно, можливий летальний кінець. Щоб уберегти себе від цього, необхідно негайно звертатися до фахівця при виявленні таких ознак:

 • Самостійне промацування у грудях ущільнень.
 • Якщо форма грудей або сосків змінилися, турбує набряклість, з’явилися виділення із сосків, шкіра молочної залози змінила колір (почервоніла).
 • Больові відчуття у грудях, не пов’язані з щомісячним циклом.

Мамографія проводиться в залежності від менструального циклу, а за його відсутності – у будь-який період. Тому важливо знати основні правила:

 • Мамографія проводиться з 3 по 12 день менструального циклу;
 • Рентгенобстеження проводиться жінкам старше 40 років;
 • Бажано у день обстеження не користуватись косметичними засобами ( дезодоранти, антиперспіранти );
 • За наявності імплантів обов’язково попередити про це рентгенлаборанта або лікаря-рентгенолога;
 • Попередьте рентгелаборанта або лікаря-рентгенолога про наявність скарг;
 • За наявності, необхідно надати знімки попередньої мамографії.

З метою профілактики злоякісних новоутворень молочних залоз рекомендовано проходити мамографію 1 раз на рік.

Усі жінки повинні розглядати можливість проведення мамографії як скринінгового методу для виявлення раку молочної залози, особливо якщо вони мають фактори ризику, такі як вік, сімейна історія раку молочної залози, або особиста історія раку. Регулярні обстеження та рання діагностика можуть допомогти виявити рак на ранніх стадіях, коли лікування найефективніше.

Якщо жінка перебуває на обліку в онкологічній клініці, належить до групи ризикових пацієнтів, вона зобов’язана ретельно стежити за станом залози та регулярно виконувати обстеження з метою профілактики, яке здійснює мамолог, Миколаїв у медичному центрі “Авіценна Медікал”. Записатися до спеціаліста на прийом, ознайомитися з додатковою інформацією можна на сайті нашої клініки.

Всі жінки після досягнення 40 років повинні щороку проходити профілактичну процедуру.

Показання до дослідження

• контроль протягом проведення терапії при новоутвореннях, ракових захворюваннях;
• явна підозра на рак у пацієнток віком до 35 років;
• наявність ущільнень у тканині молочної залози;
• скарги на западання чи вибухання будь-якої ділянки залози;
• виділення із соска, зміна його форми;
• болючість молочної залози, її набряклість, зміна розмірів.

Показання до дослідження

Згідно , протипоказань до мамографії небагато.

Серед них розрізняють:

• відносні – це скринінг віком до 35 років;
• абсолютні – вагітність на будь-якому терміні та період лактації.

Вартість послуг – Рентгенмамографія – у нашому медичному центрі

Назва послугиЦіна, грн.
Рентгенмамографія однієї молочної залози у двох проекціях (включаючи висновок лікаря)300,00
Рентгенмамографія обох молочних залоз у двох стандартних проекціях (включаючи висновок лікаря)550,00
Рентгенмамографія прицільна (додаткова проекція)120,00
Оплата за витратні матеріали (за 1 знімок / рентген-плівку)100,00

 

Часті поширені запитання

Чи потрібно якось підготуватися до мамографії?

Підготовка до мамографії молочних залоз не потрібна. Основна рекомендація для мамографії, щоб у Вас не було на шкірі грудних залоз і пахвових западин будь – яких речовин – парфуму, остатків пудри, порошку з тальком, мазі чи крему, дезодоранту чи лосьйону – речовини, що містяться в них, можуть негативно вплинути на знімок і спотворити його.
І ще є вимога – перед обстеженням необхідно зняти ювелірні прикраси. Якщо у Вас є грудні імпланти скажіть заздалегідь це лікарю.

Чи існують якісь протипоказання до мамографії?

Вік молодше 35 років, так як в цей період тканина молочних залоз щільна і мамографія часто не дає гарних результатів, і ще одне протипоказання це вагітність.

Коли чекати результат обстеження мамографії?

Висновок обстеження і результати мамографії видаються приблизно наступного дня після проведення. Пацієнту видаються по одному знімку у 2х проекціях (пряма та коса) обох молочних залоз. Якщо буде необхідно, то назначається проведення прицільної мамографії (у тому числі з прямим збільшенням).

Як нас знайти

Авіценна М
вул. Рюміна 1

 

 

Онлайн-запис на прийом спеціаліста в медичному центрі «Авіценна Медікал»Для зворотного зв'язку обов'язково вкажіть email або контактний телефон, інакше ми не зможемо підтвердити вашу заявку і зв'язатися з вами.

Всі поля, відмічені символом *, повинні бути обов'язково заповнені