fbpx

Ні для кого не секрет, що з віком все більше людей починає страждати від різних проблем зі здоров’ям, у тому числі із серцем та серцево-судинною системою. Для діагностики в таких випадках найчастіше використовується електрокардіограма, але чи існує надійніший метод відстеження стану здоров’я?

 

Холтер ЕКГ – Секрети, які Ваше серце розповість

Серцева діяльність – це складний та багатогранний процес, що визначає наше загальне здоров’я. Для того, щоб лікарі могли отримати повніше уявлення про роботу вашого серця, існує метод діагностики під назвою “холтер ЕКГ” або “холтерівське моніторування”. Давайте розберемося, що це за процедура, як вона проводиться, і які переваги вона надає. Чи готові дізнатися більше про свій найважливіший орган? Давайте почнемо!

Холтер ЕКГ – Погляд у серце протягом дня

Холтер ЕКГ – це метод довгострокового запису електрокардіограми, який виконується протягом 24 годин або більше. Цей метод дозволяє реєструвати електричну активність серця у повсякденних умовах, коли пацієнт перебуває у звичайному життєвому середовищі, роблячи повсякденні речі.

Як проводиться Холтерівське Моніторування?

Вдягання девайса:

Пацієнту надягають маленький портативний монітор, який підключається до електродів на грудях.

Звичайне життя:

Протягом 24 годин пацієнт продовжує своє звичайне життя, ведучи денний та нічний спосіб життя.

Результати аналізу:

Після завершення моніторування дані передаються лікарю, який аналізує результати та виявляє будь-які аномалії у роботі серця.

Коли призначається Холтер ЕКГ?

Для діагностики аритмій:

Холтерівське моніторування допомагає виявити аритмії, які можуть виявлятися який завжди.

При відхиленнях у роботі Серця:

Якщо пацієнт має скарги на часті серцеві коливання, біль у грудях або запаморочення.

Для контролю лікування:

Після проведення медикаментозної терапії лікарі можуть рекомендувати холтерівське моніторування з метою оцінки ефективності лікування.

Переваги Холтер ЕКГ:

Безперервний Моніторинг:

Дозволяє отримати інформацію про роботу серця протягом усього дня та ночі.

Діагностика непостійних аномалій:

Аритмії та інші аномалії, які проявляються постійно, можуть бути виявлені.

Зручність для пацієнта:

Пацієнт може вести нормальний спосіб життя, що дозволяє лікарям отримати дані в реальних умовах.

Отримання більшого обсягу інформації:

Дозволяє лікарям вивчити різні фактори, що впливають на серце, такі як фізична активність, стрес та харчові звички.

Де пройти Холтерівське моніторування у Миколаєві?

У Миколаєві одна з найкращих приватних клінік є наша – “Авіценна Медікал”, яка надає послуги з холтерівського моніторування. Важливо вибирати заклади з досвідченими кардіологами та сучасним обладнанням.

Холтер ЕКГ – потужний інструмент, який дозволяє лікарям отримати додаткові дані про роботу серця у повсякденних умовах. Цей метод дає можливість виявити аномалії, які можуть бути втрачені за стандартної ЕКГ. Не забувайте про турботу про своє серце, адже саме воно є двигуном нашого організму. Регулярні медичні обстеження, у тому числі холтерівське моніторування, допоможуть вам зберегти його здоров’я на довгі роки.

Холтерівський моніторинг серця: у яких випадках варто вдатися до такого методу?

Холтерівське моніторування – інноваційний спосіб контролю роботи серця, який здійснюється безперервно досить тривалий проміжок часу, починаючи від 24 годин і закінчуючи цілим тижнем. Поспостерігайте деякий час за своїм здоров’ям та оцініть, чи маєте ви якесь із наведених нижче показань для здійснення даної процедури:

 1. Часті порушення ритмічності серцебиття.
 2. Підозріння щодо розвитку ішемічної хвороби.
 3. Відстеження самопочуття пацієнта після вилікуваних раніше захворювань.
 4. Перевірка роботи кардіостимулятора.

Більше того, абсолютно необов’язково наявність будь-яких скарг на стан здоров’я для здійснення даного діагностичного методу. Моніторинг серця по Холтеру можуть також призначити абсолютно здоровій людині, якщо вона бажає проконтролювати стан серцево-судинної системи та запобігти розвитку будь-якого з наведених нижче захворювань:

 • Аритмія – порушений серцевий ритм.
 • Гіпертонія – порушення рівня артеріального тиску.
 • Стенокардія – болючі відчуття в районі грудної клітки.

Періодичний контроль стану вашого здоров’я допоможе вчасно помітити проблему та витратити значно меншу кількість коштів на її усунення.

Яких правил необхідно дотримуватись для забезпечення високої точності діагностики?

Добовий моніторинг ЕКГ не несе будь-яких загроз здоров’ю пацієнта, проте під час здійснення діагностики все ж таки варто дотримуватися деяких правил для того, щоб аналіз був максимально точним:

 1. Не можна наближатися до мікрохвильової печі під час її роботи.
 2. Уникайте використання пристроїв, що передають радіосигнали (смартфон можна використовувати без обмежень).
 3. Якнайдалі тримайтеся від рами металошукача.
 4. Також доведеться тимчасово відмовитися від походів у магазин, тому що входи, обладнані електромагнітними арками, також вплинуть на роботу пристрою.
 5. Протипоказано будь-який вплив рентгена, ультразвукових або магнітних хвиль.
 6. Негайно до самого пристрою потрібно ставитися дбайливо: не піддавати сильному нагріванню, не мочити у воді, не діставати батарейки.

Метод, який запропонував біофізик Холтер, у Миколаєві у клініці «Авіценна Медікал» використовується досить часто, адже він дозволяє максимально точно оцінити стан здоров’я пацієнта та визначити найоптимальніший варіант лікування. Співробітники нашого медичного центру в Миколаєві використовують лише найінноваційніші методи лікування пацієнтів, ось чому ви можете без будь-яких побоювань довірити своє здоров’я нам.

Вартість послуг з Холтера в нашому медичному центрі

Назва послуги Ціна, грн.
Холтерівський моніторинг серця 600,00

 

Часті поширені запитання

Що не можно робити під час Холтеру?

Не можно тримати мобільні гаджети та інші електронні аксесуари поруч з холтером, якось від’єднувати електроди від тіла або холтерівського апарату, знімати прилад. Активно займатися спортом чи фізичною працею. Також, не можно мочити та нагрівати апарат, приймати з ним ванну, душ, холтер не повинен піддаватися впливу низьких та високих температур, тобто, не можно ходити в лазню в день дослідження, також, оберігайте прилад від ударів і вібрації.

Чи можно пити кофе, алкоголь в період обстеження Холтером?

Не допускається вживання алкоголю і кави, також і слід зменшити кількість тютюну – сигарет, що викурюються, так як ці продукти можуть значно впливати на функції скоротливості і провідності серцевої м’язи.

Як треба спати під час обстеження Холтером?

Сон в період обстеження допускається на боці чи спині, на животі не слід спати. Не рекомендуємо також самостійно знімати апарат Холтер чи датчики, краще довіритися нашим медичним фахівцям.

Як нас знайти


Онлайн-запис на прийом спеціаліста
в медичному центрі «Авіценна Медікал»Для зворотного зв'язку обов'язково вкажіть email або контактний телефон, інакше ми не зможемо підтвердити вашу заявку і зв'язатися з вами.

Всі поля, відмічені символом *, повинні бути обов'язково заповнені