fbpx

Відеокольпоскоп

Відеокольпоскоп “Scaner МК-300” – сучасний прилад для досліджень у гінекології. На відеокольпоскопі МК-300 встановлена просвітлена конвергентна оптика високої якості та потужне світлодіодне (LED) джерело світла, які в сукупності створюють чудову стереоскопічну якість зображення.

Цифрова відеосистема в комплекті зі спеціалізованим програмним забезпеченням призначена для перегляду в реальному режимі часу кольорового зображення області, що досліджується, на моніторі комп’ютера, запису відеороликів і кольпознімків. Трансльоване зображення повністю збігається із зображенням, що спостерігається через окуляри відеокольпоскопа.

Система відеокольпоскопії – це пристрій з потужною камерою високої чіткості та модулем візуалізації, що використовується для клінічних досліджень шийки матки та піхви. Модуль високої чіткості разом із яскравим світлодіодним джерелом світла забезпечують високу якість зображень для лікарів, які можуть побачити зміни та патології.

Апарат для проведення відеокольпоскопії в Авіценна - Відеокольпоскоп | Авіценна МедикалДжерело світла закріплено на корпусі та включає:

 • лампи, які можуть бути галогенними лампами або світлодіодними лампами (залежно від виробника та моделі);
 • волоконно-оптичний світловий кабель для передачі світла на оптичну мережу, встановлену на кінці кольпоскопа;
 • кнопка регулювання освітлення для зміни інтенсивності світла (а також для вимикання світла);
 • вентилятор для охолодження ламп (якщо використовуються галогенні лампи).

Корпус кольпоскопа є або портативним, або стаціонарним. Переносний тип має єдину вертикальну підставку із пристроями регулювання висоти, закріплену на підставі з колесами. Стаціонарна установка має обтяжену підставку з регульованою ручкою, яка дозволяє головці кольпоскопа переміщатися відповідно до положення діагностики.

Відео-кольпоскоп – варіант кольпоскопа, який не має системи бінокулярної лінзи. Відеокольпоскопи мають відеокамеру зі світлодіодними лампами спереду оптики, встановлену на підставці, що регулюється по висоті. Панель керування в задній частині голови використовується для регулювання збільшення, увімкнення та вимикання зеленого фільтра та захоплення зображення. Відеокольпоскоп може автоматично фокусувати зображення, якщо триматися на відстані 25-30 см від об’єкта. Для перегляду та інтерпретації двовимірних зображень потрібний високоякісний монітор (або світлодіодний телевізійний екран). Цей пристрій має перевагу запису та зберігання фото-відеозображень для майбутніх досліджень.

Особливості обладнання

 • Кольорові лінзи з високою роздільною здатністю, круглі світлодіодні джерела світла та схема управління – все це інтегровано в одну ручну камеру.</li >
 • Кнопки керування забезпечують зручність для таких операцій, як масштабування входу/виходу, фокусування, заморожування, зелений фільтр, а також відображення фактора часу та збільшення.
 • Трьохрівневий електронний зелений фільтр забезпечує виняткову патологічну візуалізацію.
 • Яскраве світлодіодне джерело світла відтворює справжній колір тканини.
 • 40x збільшення (36x оптичне) та 52° поле зору для безпосереднього спостереження можливих пошкоджень або аномалій.
 • Компоненти: камера, блок обробки зображення, вертикальний стенд.

Відеокольпоскопія: Коли? Як? Навіщо?

Колпоскопія використовується, коли тест Папаніколау (або мазок Папаніколау; цитологія шийки матки) передбачає можливість раку шийки матки. Він допомагає виявити передракові аномалії та визначити, в яких сферах має бути проведена біопсія для остаточного діагнозу.

Мікроскоп зі світлом (кольпоскоп) використовується для обстеження шийки матки. Кольпоскопія виконується із застосуванням рідини, щоб підкреслити будь-які аномальні області: Ви можете відчути легке поколювання або печіння під час їх застосування.

Ваш лікар розміщує спеціальний збільшувальний інструмент, званий кольпоскоп, в декількох дюймах від піхви. Потім лікар світить яскравим світлом у вагіну і дивиться через лінзу колпоскопа, ніби використовуючи бінокль.

Кольпоскопія – це безпечна процедура, яка не викликає серйозних проблем.

У вас можуть бути деякі побічні ефекти, такі як:

 • Дискомфорт або біль – сповістите кольпоскопіста, якщо ви відчуваєте біль під час процедури, щоб лікар зміг зробити кольпоскопію для вас більш комфортною;
 • Коричневі вагінальні виділення, викликані рідинами, що використовуються для прояву аномальних клітин у шийці матки;
 • Легка кровотеча – це може статися, якщо Ви робите біопсію і проходить протягом 3-5 днів.
Відеокольпоскоп «MK 300» у медичному центрі «Авіценна Медікал»