fbpx

Проходимість маткових труб-эхогсг

Організм жінки створений для зачаття, виношування та народження дитини і кожен орган у цьому унікальному механізмі несе своє важливе навантаження. Особливе значення відведено матковим трубам – саме вони переносять запліднену яйцеклітину в матку, де вона зростатиме та розвиватиметься. Але якщо маткові труби порушені і не пропускають яйцеклітину, тоді або відбувається мимовільний аборт, або позаматкова вагітність.

Тому вкрай важливо перед плануванням вагітності провести їх перевірку – УЗД щоб визначити прохідність маткових труб або ехогістеросальпінгографія. Лікарі Медичного центру «Авіценна Медікал» у місті Миколаїв мають усі необхідні навички, досвід та обладнання для проведення цієї діагностики. Показаннями для проведення ЕхоГСГ є:

 • діагностика прохідності маткових труб;
 • поліпи, гіперплазія ендометрію;
 • міома матки, вади її розвитку.

Процес обстеження відбувається таким чином:

 • в матку вводиться контрастна рідина, яку можна добре побачити на моніторі УЗД;
 • рідина розтікається по матці і або накопичується в трубах, або проходить по них;
 • УЗД переглядає процес проходження рідини та видає результат діагностування прохідності труб.

Цей метод діагностики вважається найефективнішим, безболісним для пацієнтки і не піддає її рентгенівському опроміненню. Сама процедура проходить швидко, не вимагає знеболювання, тому її виконують амбулаторно в діагностичному кабінеті клініки. Більше того, близько 20% виліковувалися від непрохідності труб завдяки цій процедурі – рідина, проходячи під тиском трубами, відкриває їх і промиває. Тобто сама діагностика одночасно є лікувальною процедурою.

Ціна на проведення ехогістеросальпінгографії прохідності маточних труб у Медичному центрі «Авіценна Медикал» міста Миколаїв демократична і доступна всім пацієнткам.

Прохідність маткових труб – найважливіший критерій для зачаття дитини. Наявність спайок призводить до розвитку запалень, неможливості завагітніти. Існують різні методики перевірки прохідності стану. Найбезпечнішим вважається ехогістеросальпінгографія ми пропонуємо вигідні ціни на таку процедуру в Миколаєві в «Авіценна Медікал».

Показання

Для проведення УЗД є конкретні показання, серед них:

 • Порушення менструального циклу.
 • Місячні у великих обсягах.
 • Проблеми із зачаттям протягом 6 місяців при активному статевому житті без контрацептивів.
 • Наявність ЗПСШ в анамнезі.
 • Запалення придатків.
 • Систематичні болі в нижній частині живота.

Ехогідротубація може призначатися з метою перевірки ефективності терапії.

Протипоказання

Як і будь-яка процедура УЗД цього типу має деякі протипоказання до застосування. Перевірку прохідності маткових труб не проводять якщо:

 • Жінка вагітна.
 • Є гострий перебіг запалення в організмі. У тому числі в органах малого тазу, при ГРЗ, грипі.
 • Є серйозні порушення серцево-судинної системи.
 • Виявлено хвороби нирок та печінки.
 • Відкрита маткова кровотеча.
 • Алергія на контрастну речовину. У його складі є йод, якщо у пацієнтки на неї спостерігається алергічна реакція, від дослідження треба відмовитися.

Опис методики

ЕХО-ГСГ – це обстеження прохідності фалопієвих труб із застосуванням методу ультразвукової діагностики. Суть процедури в тому, що під контролем ультразвуку матку вводиться стерильний фізрозчин. За таких умов на екрані апарата добре проглядаються внутрішні порожнини. Зручність методики у безболісності та відсутності опромінення. Перед введенням контрасту проводиться анестезія.

Обстеження займає до 40 хвилин і не вимагатиме підготовки за винятком здачі аналізів на ЗПСШ і вагітність. Перед діагностикою варто утриматися від статевих контактів. Рідина, що вводиться в матку, швидко всмоктується очеревиною.

УЗД прохідності маткових труб це ще певною мірою і варіант лікування такої патології. При введенні контрастної речовини відбувається розрив дрібних спайок. Тому 20% жінок, які проходять таку процедуру, набувають бажаної вагітності.

Ціна на перевірку прохідності фалопієвих труб – 500 гривень. До неї включені всі необхідні витратні матеріали.

Вартість послуг – Проходимість маткових труб-ехогсг – у нашому медичному центрі

Назва послугиЦіна, грн.
Проходимість маткових труб ЕХОГСГ2300,00

 

Часті поширені запитання

Що не можно робити після ГСГ – гістеросальпінгографії?

Після гістеросальпінгографії десь 2 – 3 дні після не можна – використовувати вагінальні тампони (тільки звичайні тампони), робити спринцювання, з гігієнічних процедур – приймати ванну, відвідувати сауну чи лазню, проте можна приймати душ.

Що не можно робити перед ГСГ (гістеросальпінгографії)?

Перед гістеросальпінгографією рекомендується утриматися від статевих актів починаючи від початку циклу до проведення ГСГ. За дві доби до процедури відмовитесь від продуктів харчування, які викликають вздуття шлунку (бобові, клітковина, гострі страви), для того щоб уникнути впливу газів у кишечнику на якість знімку.

Який вплив ГСГ на вагітність?

ГСГ – гістеросальпінгографія може впливати і на вагітність в якості лікувальної процедури, крім діагностичного призначення. Часто після проведення гістеросальпінгографії можно завагітніти досить в швидкий термін, навіть якщо інші методи лікування не застосовувалися.

Як нас знайти

Авіценна М
вул. Рюміна 1

 


Онлайн-запис на прийом спеціаліста в медичному центрі «Авіценна Медікал»Для зворотного зв'язку обов'язково вкажіть email або контактний телефон, інакше ми не зможемо підтвердити вашу заявку і зв'язатися з вами.

Всі поля, відмічені символом *, повинні бути обов'язково заповнені