fbpx

Пігментні плями

Пігментні плями

pigmentnye-pyatnaВсупереч тому, що думають багато людей, ластовиння, мелазму і темні плями зазвичай не проходять самі по собі. Насправді, приблизно в 90% випадків лікування необхідно видалити пігментації з обличчя назавжди. Якщо ви втомилися від цього нерівного кольору шкіри і відчайдушно шукаєте спосіб позбутися пігментації назавжди та ефективно, приділіть кілька хвилин цій статті.

Часто від підвищеної пігментації страждають жінки у віці після тридцяти п’яти – сорока років. Також пігментація з’являється у вагітних, під час годування груддю, що спричинено перебудовою гормонального фону в цей період.

Що причина пігментації

Більшість жінок намагаються самостійно позбавитися цієї проблеми за допомогою кремів з відбілюючим ефектом, спеціальних процедур. Перш ніж розпочати самолікування, слід встановити причину появи пігментації. Потрібна консультація з дерматологом, адже провокувати появу темних плям можуть як зовнішні чинники (часте перебування під сонцем, неправильно підібрані косметичні засоби тощо), так і проблеми в організмі.

Основним компонентом, що визначає колір шкіри, є пігмент, відомий як меланін. Він виробляється спеціальними клітинами шкіри, чиї функції можуть бути порушені генетикою, гормональним дисбалансом та впливом сонця. Через війну пігментації починають утворювати плями у різних галузях обличчя, викликаючи те, що ми називаємо темними плямами. Це може посилюватися надмірним впливом сонця, особливо у разі відсутності належного захисту.

Існують різні причини появи пігментації (гіперпігментації):

  • Вікові плями
  • Веснянки
  • Сонячні плями
  • Післязапальна гіперпігментація
  • Мелазма
  • Пігментація шкіри по акне
  • Невус Хорі

Методи лікування шкіри обличчя

Перед тим, як розпочати лікування, обов’язковою є консультація у таких фахівців, як дерматолог, онкодерматолог, терапевт, гінеколог, гастроентеролог , ендокринолог (також можна проконсультуватися із досвідченим косметологом). До сучасних методик лікування, що дозволяють позбавитися пігментації, відносяться хімічний, лазерний пілінги.

Як видалити пігментацію з обличчя назавжди – вихід є?

Давайте розглянемо різні способи видалення постійної пігментації.

Використання кремів від пігментації за рекомендаціями лікарів

Ці медичні препарати містять активні інгредієнти, які знижують рівень меланіну в шкірі. Короткострокове застосування може покращити зовнішній вигляд темних плям і навіть лікувати такі стани як мелазма. Однак не забувайте, що креми для зняття пігментації можуть викликати подразнення шкіри у деяких людей, особливо при інтенсивному впливі сонця. З цієї причини переконайтеся, що ваша програма з догляду за шкірою контролюється лікарем. І завжди використовуйте сонцезахисний крем перед виходом із дому. Це захистить вашу шкіру від ультрафіолетового проміння.

Одна з основних переваг кремів в тому, що вони більш доступні, ніж лазерне видалення пігментації. Мінус у тому, що вони не можуть лікувати глибші форми, наприклад, невус Хорі.

Хімічний пілінг для пігментаційної обробки

Хімічний пілінг обличчя

Ці процедури допомагають видалити верхній шар шкіри. Клітини потім стимулюються до відновлення та оновлення, роблячи обличчя молодшим, свіжішим і яскравішим. Однак, якщо інтенсивність знижується, результати, швидше за все, будуть посередніми.

Залежно від того, чи потрібна м’яка, середня або глибока обробка, буде використовуватися інший хімічний розчин. Наприклад, ті, хто хоче зробити менш інтенсивну обробку, можуть використовувати альфа-гідроксикислоти (А), такі як фрукти, молочні та гліколінові кислоти. Вони, звичайно, можуть допомогти з пігментацією, але через низьку інтенсивність їх потрібно робити знову і знову, щоб підтримувати результати. Вони також передбачають короткий період відновлення.

Загальні побічні ефекти включають набряк, почервоніння і свербіж. Пам’ятайте, що після лікування не слід відкрити відкриті ділянки шкіри впливу сонця.

Лікування широкосмуговим світлом для зниження пігментації

Іншим способом лікування гіперпігментації є фотовидалення пігменту. Він використовує світло широкого спектру взаємодії з меланіном. У процесі беруть участь кілька довжин хвиль. Світлова енергія надходить безпосередньо в поверхневий та шкірний шари, де вона руйнує меланінові частинки.

Перед початком процедури лікар очищає вашу шкіру і наносить холодний гель, щоб її підготувати. Вам доведеться одягнути захисні окуляри. Сеанс зазвичай триває 20-30 хвилин, і під час лікування ви можете відчути, ніби невеликі гумки “б’ють” у ваше обличчя, але загалом відчуття прийнятні та терпимі.

Лазерне видалення пігменту

Якщо нічого не допоможе, ви можете спробувати цей варіант – медичну лазерну терапію. Це чудовий метод лікування шрамів і вугрів, і пігментації у тому числі. Існують різні марки та технології, але ідея одна – короткі імпульси високої лазерної енергії досягають різних шарів шкіри та фрагментують пігментні частинки.

Не дивлячись на міфи, які ховаються навколо процедури, пігментаційні лазери (наприклад, Nd Yag) не дратують вашу шкіру. Важливо розуміти, що є різні типи пристроїв і немає двох однакових видів лазерної обробки. Вони не знімають із вас шкіру, тому вам не потрібно турбуватися про те, що вона стане тонкою або ніколи не відновиться.

Як правило, результати лазерної терапії можна спостерігати через деякий час – в ідеалі. Інтенсивність лазера може бути збільшена з кожним наступним сеансом, залежно від вашого стану та ефекту від попередніх процедур.

Крем від засмаги та застосування заходів захисту від сонця

Заходи захисту від сонця та сонячного екрану

Не забудьте використовувати сонцезахисний крем широкого спектру і намагайтеся мінімізувати зайву дію сонця. В іншому випадку, незалежно від того, наскільки ефективними описані вище пігментаційні процедури, вони будуть витрачені марно, якщо ви не захистите свою шкіру від фотоушкоджень ультрафіолетових променів сонця.

Чи відновляться пігментації після припинення лікування?

Не можна заперечувати той факт, що в окремих випадках пігментація іноді відновлюється навіть після успішного лікування. Але це не має нічого спільного із закінченням лікування. Постійна дія сонця та гормонів МОЖЕ викликати пігментацію, але з грамотним лікарем ви можете запобігти цьому.

Переконайтеся, що підтримуєте сонцезахисний крем і вживаєте заходів захисту від сонця, щоб мати довгострокові стійкі результати. Крім того, недотримання заходів захисту від засмаги та інструкцій щодо подальшої обробки, безсумнівно, вплине на результати пігментації.

Лікування може тільки очистити ваші пігментації. Все залежить від вашої старанності, запобігти рецидиву реально.

Вчиніть правильно: спочатку очистіть пігментацію, а потім запобігайте рецидиву, дбаючи про свою шкіру.

Обробка та видалення пігментації – висновки

Є різні способи видалити пігментацію з обличчя, і може бути важко вибрати з стільки варіантів. Медичний центр Авіценна пропонує пройти консультацію у наших висококваліфікованих фахівців та позбутися пігментних плям на обличчі раз і назавжди. Будьте здорові!