Що це і як відбувається
УЗД – перевірка стану органів, тканин. Основний інструмент – ультразвукові хвилі. Суть методу в різній силі відображення хвилі, що посилається випромінювачем від структур тканин. Здорові та хворі дають різну відповідь, що власне і відбивається на моніторі лікаря у вигляді чорно-білої картинки. «Огляд» таким чином можливий органів, які не містять повітря. Методика набула поширення за рахунок своєї безпеки та ефективності. Після ультразвуку не виникають жодні побічні ефекти, і це безпечніше, ніж рентген. А головне – результати лікар та пацієнт отримують у режимі реального часу. Є певні відмінності в залежності від досліджуваної ділянки, але загальна процедура проведення діагностики така:- Пацієнт знімає одяг із досліджуваної ділянки тіла.
- Лікар наносить на нього спецгель.
- За допомогою переміщення датчика вправо/ліворуч, вгору/вниз досліджує орган (органи).
Види
Існує багато видів такої діагностики. Можуть досліджуватись:
- Органи очеревини: печінка, жовчний міхур, проводиться УЗД підшлункової залози.
- Мочовивідні шляхи: нирки, сечоводи, сечовий міхур.
- Статева система у жінок і чоловіків. Методики відрізняються залежно від статі та віку. У чоловіків, зокрема, проводиться УЗД передміхурової залози.
- Плід при вагітності – це акушерське УЗД.
- Груди. УЗД грудних залоз допоможе розпізнати дисгормональні зміни. При УЗД грудної залози перевіряються також пахвові лімфовузли.
Крім того проводиться УЗД слинних залоз, УЗД вилочкової залози, периферичних лімфовузлів, підшкірних утворень, швів після операції, суглобів, тазостегнових суглобів. Окремий вид діагностики мозку у дітей – нейросонографія. Вона необхідна контролю правильності розвитку мозкових структур. Онлайн-запис на прийом спеціаліста
у медичному центрі «Авіценна Медікал»