fbpx

Мамологія – це важливий розділ медицини, що вивчає жіночі молочні залози та їх здоров’я. Мамологи обстежують жіночі груди і за наявності будь-яких підозр на захворювання, призначають розгорнуту діагностику, аналізи та обстеження. Також мамологи виконують профілактичні огляди та консультують жінок щодо грудного вигодовування.

 

Знайти хорошого мамолога в Миколаєві – це означає довірити здоров’я своїх молочних залоз у надійні руки, причому, як у прямому, так і переносному сенсі. Навіть на етапі консультацій, а далі – пальпації молочних залоз, досвідчений мамолог визначить наявність ущільнень або вузлів, які можуть сигналізувати про серйозну проблему.

Як часто слід звертатися до мамолога?

  • Після пологів – один раз на рік для обстеження стану та здоров’я молочних залоз.
  • Після 40 років – треба ходити до мамолога двічі на рік:
  • При менопаузі та після 50 років – достатньо одноразового огляду на рік.

Якщо жінку щось турбує, то кількість звернень до мамолога має зрости. Досвідчений мамолог зможе правильно розписати графік відвідувань, щоб його пацієнтці було комфортно відвідувати медичний центр.

Як перевірити свої груди самостійно без мамолога?

Кожна жінка має проводити самостійне обстеження молочних залоз щодо появи вузликів чи ущільнень. Ця процедура проводиться легко та просто.

Для початку слід перевірити симетричність грудей та сосків при положенні рук на поясі та за головою. Зверніть увагу на рівномірність шкіри, її кольору, цілісності шкірного покриву і відсутність будь-яких плям, виразок, зморшкуватості та ін.

Подивіться уважно, як досвідчений мамолог, на свої груди і подумайте чи не змінилося що-небудь в ній після останнього огляду. Для жінок, чия асиметричність грудей була нормою – жодних приводів для хвилювання немає. Необхідно звернути увагу лише тоді, коли ця асиметрія стала сильно помітною.

Другий етап – пальпація. Слід пройтися пальцями по молочній залозі та перевірити її структуру: вона має бути однорідною, без ущільнень. Однак, треба пам’ятати, що навіть якщо ви знайшли якийсь вузлик чи ущільнення, не слід одразу панікувати и дзвонити до мамолога вночі. Це може бути будь-що, і не обов’язково з галузі онкології.

Чим частіше ви перевірятимете свої груди таким чином, тим більше ймовірності, що ви запам’ятаєте її здоровий стан і при появі навіть незначних змін – відразу ж звернетесь до мамолога.

У яких випадках необхідно записуватися на прийом до мамолога, крім обов’язкових профілактичних оглядів?

  • Поява виділень із грудей. Тривалий період виділень після закінчення грудного вигодовування;
  • Груди болять, як перед місячними, хоча ще час для менструації, поява характерної тяжкості;
  • Змінився розмір молочної залози, що стало візуально помітним та відчутним. Обов’язково треба це казати мамологу;
  • Деформація шкіри грудей, поява складок, ямок на шкірі;
  • Зміни соска: втягнутий вигляд, деформація;
  • Поява припухлості, почервоніння, висипу або плям навколо соска;
  • Під час промацування мамологом виявлено ущільнення або вузлики.Маммолог в медицинском центре «Авиценна Медикал»

Професіонали мамологи зможуть знайти та виявити причину скарг, а також призначити оптимальне лікування. У деяких випадках воно може проходити кілька етапів. Однак слід пам’ятати: грати в самолікування та використовувати рецепти настоянок, мазей чи примочок для лікування захворювань грудей – не можна.

Під час подібного самолікування можна згаяти дорогоцінний час, якого так не вистачає потім. Звернення до мамолога з онкологією 4 стадії суттєво зменшує можливості та варіанти для повного лікування. На жаль, такі випадки також трапляються.

Захворювання молочних залоз

Не кожен симптом чи зміна виду молочної залози може сигналізувати про онкологію. Саме тому до повного встановлення діагнозу не рекомендується засмучуватися, панікувати та впадати у відчай. Як і будь-які інші органи, молочні залози можуть мати різноманітні патології, з якими успішно справляється досвідчений лікар мамолог.

Наші лікарі мамологи у приватному медичному центрі Авіценна Медікал діагностують та лікують наступні захворювання:

  • Мастопатія – патологія, що досить часто зустрічається у сучасних жінок, по статистиці мамологів. Вона виникає на тлі гормональних збоїв в організмі. Є доброякісною пухлиною.
  • Запалення молочної залози, що може супроводжувати грудне вигодовування та потребує консультації мамолога. Мастит може з’явитися і після відмови від грудного вигодовування, а іноді й зовсім – без прив’язки до вагітності та вигодовування.
  • Різноманітні відхилення у розвитку молочної залози, які не несуть загрози, але мають періодично контролюватись. Серед основних: мікромастія, гіпомастія, мономастія.

Не слід панікувати, якщо мамологом виявлено новоутворення, оскільки воно може бути доброякісним. Тим більше не слід цього робити до відвідування мамолога: тільки він зможе підтвердити безпеку або, навпаки, небезпеку таких утворень. Серед основних доброякісних пухлин, що зустрічаються – ліпома та фіброаденома. Лікар нашого медичного центру в  Миколаїві  зробить все необхідне для того, щоб кожна жінка відчувала себе комфортно в наших стінах

Етапи відвідування мамолога:

  • Консультація мамолога, огляд, виявлення проблем чи підтвердження їх відсутності;
  • Проходження УЗД діагностики молочних залоз;
  • Процедура мамографії, що дозволяє виявити, діагностувати та визначити наявність ущільнень у грудях та їх розмірів;
  • При виявленні пухлин визначаються наступні етапи діагностики та мамолог призначає лікування.

УЗД та мамографія – це безболісний огляд грудей за допомогою спеціального медичного обладнання. Наявність болю можлива лише за умови хворобливості самої молочної залози. З отриманих аналізів мамолог призначає лікування чи профілактичні процедури. У нашому мамологічному центрі працюють досвідчені професіонали, які допоможуть своєчасно діагностувати та вилікувати захворювання.

При призначенні мамографії, мамологи медичного центру Авіценна Медікал проведуть повне обстеження ваших молочних залоз на сучасній аналоговій системі MAMMOMAT 3000 Nova (ТМ Siemens) у Миколаєві. У жодному разі не слід нехтувати рекомендаціями лікаря мамолога або залишати обстеження «на потім». Терміни відіграють важливу роль, як і за будь-яких інших хвороб: чим раніше буде виявлено патологію, тим успішніше може пройти її усунення або лікування.

І при підозрі на злоякісне новоутворення в жодному разі не потрібно відтягувати обстеження та лікування на потім. Чим швидше мамологом буде встановлено діагноз, тим швидше можна буде приступити до лікування.

Дуже важливо: кожній жінці після 40 обов’язково треба проходити профілактичний огляд у мамолога!

На жаль, сумна статистика від мамологів показує, що жінки найчастіше стикаються з онкологією саме у вигляді новоутворень у грудях. Але та ж статистика говорить про те, що чим раніше звернути увагу на проблему та лікувати її, тим вищий шанс одужання або, як заведено говорити медичними термінами – ремісії.

Записатися на прийом до лікаря мамолога в нашому приватному медичному центрі ви можете зручним для вас способом: заповнити форму на сайті або зателефонувати.

Що в жодному разі не потрібно робити?

При відвідуванні мамолога навіть за наявності якихось дивних симптомів або виявлених ущільнень, не рекомендується впадати у відчай і кидати все напризволяще До отримання остаточного аналізу Ви не можете точно знати, що з Вами і як із хворобою справлятися. Тому відкиньте погані думки та довіртеся кваліфікованим лікарям мамологам нашого медичного центру Авіценна Медікал.

Медичний центр «Авіценна Медікал» у Миколаєві надає можливість скористатися послугами кваліфікованого мамолога, щоб запобігти появі хвороби або провести ефективне лікування у разі виявлення проблеми.

Вартість послуг – Мамолога – у нашому медичному центрі

Назва послугиЦіна, грн.
Комплексна консультація лікаря мамолога первинна з індивідуальним планом лікування400,00
Консультація мамолога після обстеження та з корекцією плану лікування300,00

 

Часті поширені питання

Коли необхідно обстежити груди у мамолога?

Мамологи рекомендують візит до них у першій фазі – 5 – 7 день, коли зміни грудей, пов’язані з гормональними коливаннями – мінімальні, груди добре промацуються та найкраще виявляються різні ущільнення.


Що брати з собою до мамолога?

Необхідно взяти із собою на прийом результати попередніх обстежень – результати УЗД, мамографії, цитології, висновки фахівців. Також, якщо є мамограма, то бажано її взяти.


Що саме казати мамологу на прийомі?

Необхідна інформація для мамолога – у якому віці настала перша менструація, тривалість менструального циклу, який сьогодні день циклу, чи є біль молочних залоз перед менструацією, чи були операції, травми, хронічні захворювання, скільки було вагітностей, пологів.


 

Як нас знайти

Авіценна М
вул. Рюміна 1

 


Онлайн-запис на прийом спеціаліста
в медичному центрі «Авіценна Медікал»







Для зворотного зв'язку обов'язково вкажіть email або контактний телефон, інакше ми не зможемо підтвердити вашу заявку і зв'язатися з вами.

Всі поля, відмічені символом *, повинні бути обов'язково заповнені