Лікар кардіолог спеціалізується на проблемах порушення нормальної роботи серцево-судинної системи. Здійснює діагностику, профілактику, лікування. Приватний кардіологрозробляє порядок реабілітації пацієнтів з такою патологією.
Спектр робіт
Головне завдання кардіолога – своєчасне виявлення патологічного стану, лікування пацієнта сучасними та безпечними медикаментами. Основна мета – збільшити тривалість життя, покращити його якість. Терапевт кардіолог це висококласний фахівець, який особисто веде кожного свого пацієнта. Сам лікар проводить первинний та подальші огляди, дослідження, аналізує їх результати, призначає лікування. Напрямки роботи:
- Глибокий аналіз, суто персональний підхід до кожного хворого. Враховуються всі фактори розвитку патології, захворювання інших органів та систем. Також кардіолог враховує психоемоційний стан.
- Комплексна оцінка стану, визначення необхідного обсягу дописів, методологію лікування.
- Проводить амбулаторне лікування, погоджує направлення до інших спеціалізованих клінік за необхідності стаціонарного спостереження або проведення операції.</ li>
- Реабілітація після хвороб цільової системи.
При лікуванні різноманітних захворювань використовуються медикаменти, фітопрепарати та інші сучасні методики.
Хвороби
Кардіолог терапевтпроводить лікування таких патологій:
- Вроджені, набуті вади серця.
- Ішемічні патології.
- Серцева недостатність різної етіології.
- Стенокардія на тлі недостатності кровопостачання серця.
- Хвороби серця пов’язані з ураженням різних ділянок серця.
- Аневризми аорти, інших артерій.
- Атеросклеротичні ураження.
- Інфаркти та передінфарктні стани.
- Тромбоз, тромбофлебіт.
Хороший кардіолог знайде підхід і підбере необхідний обсяг лікування, випише правильні препарати та нормалізує стан пацієнта.
Коли варто звертатися до кардіолога
Відвідування в клініці або виклик кардіолога додому необхідно в у таких випадках:
- Біль у грудях: гострий або приглушений. Почуття стисненого кулака, печіння, здавлювання, що віддають у ліву руку, щелепу.
- Утруднене дихання, нестача повітря, що виникають у стані спокою.
- Різке, безпричинне почастішання/уповільнення ритму серцебиття.
- Задишка.
- Набряк обличчя, кінцівок.
- Підвищення АТ, вище 140/90.
- Стомлюваність, слабкість.
- Резне потовиділення.
- Часті запаморочення, непритомність, переднепритомні стани.
- «Мушки» перед очима, порушення зору.
- Кровотечі з носа періодичного характеру.
Також бажано регулярно відвідувати лікаря чоловікам віком старше 50 років і жінкам віком від 60 років. Обом полам, незалежно від віку, якщо є обтяжена спадковість. У ході прийому лікар розмовляє з хворим, особлива увага приділяється симптомам, скаргам. Кращий кардіолог обов’язково запитає про дієту, спосіб життя. За результатами опитування визначається обсяг та тип діагностичних заходів. В окремих випадках діагноз можна поставити одразу. Якщо це неможливо, то висновок кардіолога пацієнт отримує тільки після додаткових досліджень та аналізів.