fbpx

Захворювання молочної залози – чи це завжди рак?

Захворювання молочної залози – чи це завжди рак?

Молочна залоза – важливий орган у жіночому організмі, відповідальний за виробництво молока. Як і будь-який інший орган, заліза схильна до різних захворювань. Давайте розберемося, чи завжди захворювання цієї залози пов’язані з раком, і які проблеми можуть виникнути.

Цей орган складається з молочних залоз, з’єднаних молочними протоками. Цей орган чутливий до гормонів і може зазнавати різних змін, як функціональних, так і патологічних.

Рак молочної залози – найпідступніше онкологічне захворювання, адже його не завжди можна виявити вчасно, а смертність від нього на першому місці . Не дивно, що ця хвороба викликає страх і породжує безліч чуток, які можна спростовувати. Адже незнання фактів та страх перед хворобою не мотивують жінок на лікування. Велика смертність внаслідок раку молочної залози обумовлена саме тим, що жінка відмовляється від лікування.

Основні захворювання

Мастопатія:

Поширене захворювання молочних залоз, що характеризується утворенням ущільнень та хворобливості. Найчастіше не пов’язана з раком.

Мастіт:

Запалення молочної залози, що частіше зустрічається у жінок у період грудного вигодовування. Також не є раковим захворюванням.

Фіброзна мастопатія:

Характеризується утворенням пухлинних ущільнень, але в більшості випадків є доброякісною.

Рак молочної залози:

Злоякісне новоутворення, яке потребує серйозної уваги та лікування.

Упередження та розвінчання

Давайте розберемося в правдивості найпоширеніших упереджень про рак молочної залози і спростуємо їх:

  • Зміна розмірів та асиметрія вказують на наявність захворювання. Ці зміни можуть відбутися в результаті годування груддю (нерівномірний розподіл молока і часте годування з одного грудей призводить до збільшення), вікових змін (у жінок після 45 років падає рівень естрогену, тому шкіра втрачає еластичність і груди провисає).
  • Наявність ущільнень. Тверді кульки, фіброаденоми, не викликають раку. Їх легко розпізнати – при натисканні вони переміщаються під шкірою та не болять.
  • Мастопатія є провісником раку. Цей стан жіночих грудей цілком нормальний і не є захворюванням. Відрізнити від ракових новоутворень мастопатію можна самостійно – всі симптоми (біль у грудях, ущільнення, виділення із сосків) з’являються тимчасово перед менструацією та зникають після неї.
  • Операція на молочній залозі провокує метастази і пухлина переходить на інший орган. Цей нічим не підтверджений міф є причиною багатьох відмов від операцій з видалення пухлини в грудях.
  • Раком можна заразитися. Єдиною інфекцією, яка може призвести до розвитку раку, це папіломавірус. Але він здатний вплинути на новоутворення інших органів.

Не завжди рак – ступеня злоякісності

Не всі зміни свідчать про рак. Існує система класифікації ступенів злоякісності змін, і лише за певних ознак можлива підозра на рак.

  1. Доброякісні зміни: Включають мастопатію, фіброзну мастопатію, кісти. Зазвичай не пов’язані з раком і не потребують агресивного лікування.
  2. Межі між доброякісними та злоякісними змінами: Деякі зміни можуть бути граничними, вимагаючи додаткового спостереження та обстеження.
  3. Злоякісні зміни: Включають рак молочної залози. Вимагає своєчасного звернення до лікаря, діагностики та лікування.

Як розпізнати рак молочної залози?

  1. Самообстеження: Регулярне самопальпування молочних залоз допомагає виявити зміни.
  2. Мамографія: Рентгенографія, яка може виявити навіть невеликі пухлини.
  3. Ультразвукове обстеження: Дозволяє отримати більш детальну інформацію про структуру молочних залоз.
  4. Біопсія: Взяття зразка тканини для лабораторного аналізу з метою визначення ступеня злоякісності.

Профілактика

  1. Регулярні обстеження: Жінки після 40 років повинні проходити мамографію щороку.
  2. Здоровий спосіб життя: Правильне харчування, фізична активність та відмова від шкідливих звичок.
  3. Самопальпування: Регулярне самопальпування молочних залоз після місячних.
  4. Консультація лікаря: За будь-яких змін у молочних залозах слід звернутися до лікаря.

Захворювання молочної залози який завжди пов’язані з раком. Регулярні обстеження, здоровий спосіб життя та увага до змін в організмі допоможуть своєчасно виявити та запобігти можливим проблемам. Пам’ятайте, турбота про своє здоров’я – це турбота про себе.

Лікувати чи не лікувати

Фахівці Багатопрофільного медичного центру «Авіценна Медікал» знають, що найчастіше жінка з діагнозом «рак молочної залози» відмовляється від лікування по тієї причини, що курс лікування гірший за саму хворобу.

Дійсно, при всьому сучасному розвитку медицини, лікування онкологічних хвороб пов’язане з масою побічних ефектів, які можуть суттєво вплинути на роботу інших органів. Але індивідуальний підхід до кожної пацієнтки наших лікарів, серйозна психологічна робота та постійний контроль над самопочуттям хворої знижують негативні наслідки.